Vaccines and Autism Revisited – Sprawa Hannah Poling cd

Ale takie zmiany miałyby swoją cenę. Nawet odstępy między szczepieniami zwiększyłyby okres, w którym dzieci byłyby podatne na naturalne infekcje, co dawałoby teoretyczne ryzyko związane z priorytetem szczepionek w stosunku do znanego ryzyka związanego z chorobami, którym można zapobiec. Te choroby są nie tylko historyczne: pneumokoki, ospa wietrzna i krztusiec są nadal powszechne w Stanach Zjednoczonych. Niedawne epidemie odry w Kalifornii, Arizonie i Wisconsin wśród dzieci, których rodzice zdecydowali się nie szczepić, wykazują realne ryzyko braku zaufania ze strony społeczeństwa do szczepień. Po konferencji prasowej Polings, Julie Gerberding, dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, odpowiedziała na ich twierdzenia, że szczepionki spowodowały autyzm ich córki. Daj mi jasno do zrozumienia, że rząd nie złożył absolutnie żadnego oświadczenia. . . wskazując, że szczepionki są przyczyną autyzmu – stwierdziła5. Największym wyzwaniem dla Gerberding było określenie terminu autyzm . Ponieważ autyzm jest diagnozą kliniczną, dzieci są oznaczone jako autystyczne na podstawie zbioru cech klinicznych. Hannah Poling wyraźnie miała trudności z językiem, mową i komunikacją. Ale cechy jej stanu uznawane za autystyczne były częścią globalnej encefalopatii spowodowanej niedoborem enzymu mitochondrialnego. Zespół Retta, stwardnienie guzowate, zespół łamliwego chromosomu X i zespół Downa u dzieci również mogą mieć cechy autystyczne. Rzeczywiście, cechy przypominające autyzm są widoczne we wszystkich dzieciach z głębokim upośledzeniem w poznaniu; ale te podobieństwa są powierzchowne, a ich mechanizmy przyczynowe i wpływy genetyczne różnią się od klasycznego autyzmu.
Idąc dalej, VICP powinien bardziej rygorystycznie definiować kryteria, według których ustala, że szczepionka wyrządziła szkodę. W przeciwnym razie wiadomość, że program nieumyślnie wyśle do publicznej wiadomości, jeszcze bardziej obniży zaufanie do szczepionek i zrani tych, którym jest obciążona ochrona.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Offit donosi, że jest współtwórcą i współwłaścicielem patentu na szczepionkę rotawirusową RotaTeq, z której on i jego instytucja otrzymują honoraria, a także służy w naukowej komisji doradczej dla Merck. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Dr Offit jest szefem chorób zakaźnych w szpitalu dziecięcym w Filadelfii i profesorem pediatrii w University of Pennsylvania School of Medicine – oba w Filadelfii.

[podobne: usg genetyczne warszawa, krzewy ozdobne allegro, szpital 105 ]

Powiązane tematy z artykułem: krzewy ozdobne allegro szpital 105 usg genetyczne warszawa