Rewolucja długowieczności: zalety i wyzwania życia długiego życia

Ta książka o trwającej rewolucji w ludzkiej długowieczności i jej implikacjach dla społeczeństwa została napisana przez Roberta Butlera, profesora geriatrii, który nadal pracuje w wieku 80 lat. Książka jest wyjątkowa, ponieważ Butler opisuje nie tylko problemy medyczne i społeczne, które można się spodziewać w Stanach Zjednoczonych, gdy pokolenie wyżu demograficznego osiągnie wiek emerytalny, ale także sugeruje odważne i radykalne rozwiązania nadchodzących problemów. Butler był dyrektorem założycielem Narodowego Instytutu ds. Starzenia się Narodowego Instytutu Zdrowia od 1976 do 1982 roku, a ze względu na swoje imponujące pochodzenie, jego nadzwyczajny plan działania powinien być traktowany bardzo poważnie. Głównym założeniem tej książki jest to, że można uniknąć przewidywanego katastrofalnego wzrostu wskaźnika niepełnosprawności i kosztów opieki zdrowotnej wśród osób starszych, jeśli Stany Zjednoczone zaangażują się w wielki projekt naukowy podobny do programu lotów Apollo NASA do księżyc. Butler stwierdza, że proponowany przez niego program można nazwać Programem Apollo dla Starzenia się i Długowieczności i wyjaśnia, że obecny poziom rozwoju badań starzenia się i długowieczności uzasadnia wysiłek typu Apollo w celu kontrolowania starzenia się. . . . Teraz mamy zarówno przeszłe prace jako fundament i nowe narzędzia naukowe, które dają nadzieję, że wkrótce będziemy mieli bardziej długotrwałe, energiczne i produktywne życie i dodamy długowieczności. W XXI wieku, wieku nauki o życiu, nauka o długowieczności powinna naprawdę dojrzeć. Butler uważa, że wkrótce może być możliwe opóźnienie zarówno starzenia się, jak i chorób związanych z wiekiem u ludzi , ale skok orbitalny Finansowanie nauki jest wymagane, aby podnieść długowieczność i zdrowie, a także bogactwo narodowe.
Obecnie mniej niż 1% całego budżetu federalnego wydawane jest na badania medyczne. Butler proponuje, aby zwiększyć koszty opieki zdrowotnej i kontroli, 3% rocznych wydatków rządu federalnego na opiekę zdrowotną powinno być udostępnionych Narodowym Instytutom Zdrowia na badania medyczne. Proponuje także, aby wydatki na Medicare 1% zostały przeznaczone na National Institute on Aging. Ta inwestycja powinna wzrosnąć zgodnie z budżetem Medicare, ale według Butlera badania naukowe mogą obniżyć wydatki na Medicare. Butler konkluduje, że chociaż sugerowane przeze mnie liczby mogą wydawać się niezwykłe, wierzę, że poziom postępu naukowego w tej dziedzinie od lat pięćdziesiątych uzasadnia taki program. . . .
Jako były dyrektor Narodowego Instytutu ds. Starzenia, Butler dobrze rozumie, gdzie obecnie ma miejsce główny marnowanie potencjału naukowego. Nie można sfinansować aż 80 do 85% wszystkich propozycji badań, które są recenzowane i zatwierdzane (oceniane) przez National Institutes of Health. Jest to ogromna utrata potencjału intelektualnego i możliwości badawczych. Proponując wzrost środków, Butler uważa, że powinno się sfinansować co najmniej 30 procent zatwierdzonych grantów (jeśli nie więcej) . Krótko mówiąc, aby sprostać wyzwaniom związanym ze starzeniem się populacji, potrzebujemy rewolucji naukowej w nauce i medycynie. długowieczności. Butler pisze: Nauka znajdzie nowe sposoby na przedłużenie życia i jego jakość Dowody sugerują, że chorobowość można dalej kompresować, a społeczeństwo może przystosować się do rosnącej liczby osób starszych.
Inne, bardziej tradycyjne tematy omawiane w tej książce to zależność międzypokoleniowa, dyskryminacja ze względu na wiek, zmiany w strukturze rodziny i planowaniu rodziny, choroby starszego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem choroby Alzheimera), biologia starzenia się, reforma służby zdrowia, ochrona Bezpieczeństwo i potencjalne zagrożenia dla długowieczności, takie jak ubóstwo i epidemia otyłości. Ta książka ma potencjał, by zmienić przyszłość tego kraju na lepsze, jeśli jego pomysły dotrą do członków Kongresu i innych przedstawicieli rządu USA. Opinia publiczna i eksperci medyczni również skorzystają z lektury tej książki, ponieważ zapewnia ona szeroki przegląd nadchodzących problemów związanych z opieką zdrowotną, a także możliwych rozwiązań.
Leonid Gavrilov, Ph.D.
Natalia Gavrilova, Ph.D.
Center on Aging na University of Chicago, Chicago, IL 60637
-science.org
[hasła pokrewne: układ powłokowy, iphone 5s case allegro, dentysta warszawa mokotów ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta warszawa mokotów iphone 5s case allegro układ powłokowy