Lekarze i egzekucja

W artykule na temat lekarzy i egzekucji Curfman i in. (Nr 24 wydanie) mają rację, że nasz zawód nie ma miejsca w procesie legalnej egzekucji w tym kraju. Chciałbym zwrócić uwagę, że rosnące nastroje społeczne przeciwko egzekucjom były również napędzane przez wprowadzanie dowodów DNA do procesów karnych, a następnie uświadamianie sobie, że czasami wykonujemy niewinnych ludzi, a także winnych zbrodni. Ci z nas, w zawodzie medycznym, mają długą, niechlubną historię przyczyniania się do śmierci naszych bliźnich poprzez błędy zaniechania i popełnienia błędu. Z pewnością lekarze, którzy powinni przestrzegać przykazania najpierw nie szkodzić , powinni odrzucić udział w legalnym lub jakimkolwiek innym rodzaju egzekucji.
Lawrence S. Bizer, MD
Albert Einstein College of Medicine, Bronx, NY 10461
Odniesienie1. Curfman GD, Morrissey S, Drazen JM. Lekarze i egzekucja. N Engl J Med 2008; 358: 403-404
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Curfman i in. stwierdzają, że jako uzdrowiciele lekarze nie powinni angażować się w karę śmierci i powinni pamiętać przysięgę Hipokratesa. Ale praca lekarza polega nie tylko na leczeniu chorych, lecz także na łagodzeniu cierpienia. Po stwierdzeniu, że pacjent jest śmiertelnie chory, rola lekarza zmienia się z nacisku na leczenie na nacisk na złagodzenie bólu i dyskomfortu pacjenta. Osoba, której społeczeństwo życiowe postanowiło zakończyć działalność dla dobra ogólnego, może być również uważana za śmiertelnie chora. Zamiast zakończyć życie osoby w bolesny sposób, byłoby to zgodne z rolą lekarza, aby zaoferować poradę na temat minimalizowania bólu.
Oryginalna przysięga Hipokratesa również wypowiadała się przeciwko ułatwianiu każdej aborcji, dyktaturze, której nasze społeczeństwo już nie przestrzega. Dopóki społeczeństwo uzna karę śmierci za dyrektywę, która ma służyć dobru wyższemu, nie powinno być problemu z tym, że lekarz dobrowolnie zaproponuje odegrać rolę w stworzeniu bardziej humanitarnego celu.
Mark Weinblatt, MD
Szpital uniwersytecki Winthrop, Mineola, NY 11501
com
Bardzo się cieszę i zachęcam do przeczytania zalecenia, że lekarze nie powinni uczestniczyć w egzekucjach. Jest to postawa moralna z wieloma pozytywnymi implikacjami, w tym unikaniem konfliktu z podwójnym lojalnością. Konflikt podwójnego lojalności to poważna walka w rutynowej codziennej praktyce, gdy obowiązek wobec pacjenta jest równoważony lojalności wobec osoby trzeciej, takiej jak ubezpieczyciel lub pracodawca. Ten konflikt jest tym większy, gdy lekarz wchodzi w profesjonalną relację z osobą, która ma zostać stracona. Uczestnictwo w egzekucjach, z oczywistymi szkodami, narusza ten obowiązek. Rezygnując z udziału w egzekucjach, lekarze unikają także konfliktu lojalnościowego z państwem, które płaci za usługi lekarskie. Dziękuję za ten artykuł i dyskusje, które będzie on stymulował.
Robert M. Parke, MHSc.
Szpital Regionalny Humber River, Toronto, ON M3N 1N1, Kanada
on.ca
Redaktorzy czasopisma dodają swój głos do chóru przeciwstawiając się zaangażowaniu lekarza w śmiertelny zastrzyk potępionych przestępców, twierdząc, że społeczeństwo nie powinno odrzucić egzekucji nawet odrażających przestępców, ale tylko, że nie powinno się angażować zawodu poświęconego leczeniu chorych Wykluczyliby lekarzy nawet z dobrowolnej pomocy z funkcją prawną. Aby wzmocnić swoją pozycję, proszą nas, abyśmy pamiętali przysięgi Hipokratesa i odmawiali uczestniczenia. Do której części przysięgi chcą, abyśmy pamiętali. Przeklinanie przez Apolla i Asklepiosa, Hygeię i Panaceę. Odmowa wywołania aborcji u jakiejkolwiek kobiety. Odmawianie używania noża . Czy tylko polecenie, aby nigdy nikomu nie dać śmiertelnego narkotyku . Pozwólcie nam, lekarze, umieścić nasze karty na stole: albo egzekucja jest zła dla ogółu społeczeństwa, a my, jako pracownicy służby zdrowia i członkowie społeczeństwa, powinniśmy stać całkowicie w opozycji do niego, albo to nie jest złe, a lekarze powinni być zachęcono do korzystania z ich wiedzy fachowej w celu zmniejszenia cierpienia związanego z tym, co pozostaje działaniem prawnym.
Francis A. Neelon, MD
3543 Rose of Sharon Rd., Durham, NC 27712
com
[przypisy: krzewy ozdobne allegro, półpasiec na głowie, układ powłokowy ]

Powiązane tematy z artykułem: krzewy ozdobne allegro półpasiec na głowie układ powłokowy