Jak noc i dzień – rzucają światło na opiekę poza godzinami pracy

Ostatnio przychodzę do pracy o północy. Widzisz, zacząłem robić nocne rundy administracyjne w szpitalu, w którym jestem prezydentem i dyrektorem naczelnym. Nie, nie jestem nostalgiczny za moje wstrząsające dni jako rezydent. To raczej osoby o tej porze nocnej są częścią mojej inicjatywy, której celem jest zajęcie się sprawą, która budzi coraz większe obawy w szpitalach w całym kraju: wyraźna rozbieżność w jakości usług szpitalnych w ciągu dnia i nocy. Podobnie jak wielu dyrektorów szpitali, doceniam fakt, że pracuję w dwóch różnych miejscach, chociaż mają ten sam adres. Jednym z nich jest szpital, który działa od około 7 rano do 7 po południu, od poniedziałku do piątku. Drugi to szpital, który działa wieczorem, w nocy iw weekendy. Chociaż obiekty te wydają się być jednym i tym samym, w rzeczywistości reprezentują dwa bardzo różne środowiska medyczne.
Szpitala w dni powszednie ma pełny zespół administracyjny, szefów działów i szefów usług, doświadczonych menedżerów pielęgniarskich i pełnego zespołu profesjonalnego personelu. Z drugiej strony, poza szpitalem, rzadko, jeśli w ogóle, obecni są menedżerowie wyższego szczebla. Współczynniki pielęgniarka-pacjent są znacznie niższe. Nawet liczba rezydentów jest znacznie niższa – z pewnością niższa niż w czasie moich dni szkolenia – ze względu na obowiązkowe ograniczenia czasu pracy.
Pozytywny obrót tych różnic polega na tym, że staramy się osiągnąć spokojniejsze i cichsze środowisko w nocy iw weekend, aby nasi pacjenci mogli odpocząć i zregenerować siły. Ale są poważne wady. Ciche korytarze szpitalne mogą również odzwierciedlać rzadki personel i brak przywództwa instytucjonalnego, co utrudnia uzyskanie ważnych usług szpitalnych i specjalistycznej wiedzy konsultacyjnej. Ta rozbieżność w świadczeniu usług opieki dziennej i nocnej jest coraz bardziej niepokojąca dla pracowników służby zdrowia, ponieważ ludzie chorują 24 godziny na dobę. W rzeczywistości od 50 do 70% pacjentów jest przyjmowanych do szpitala w nocy lub w weekendy.1,2
Konsekwencje niedoborów usług podczas godzin poza godzinami pracy obejmują wyższą śmiertelność i wskaźniki readmisji, 3 kolejne komplikacje chirurgiczne, 4 i więcej błędów medycznych.5 Biorąc pod uwagę, że przemysł ochrony zdrowia ponownie skupił się na zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentów i zapewnieniu wysokiej jakości opieki medycznej, dlaczego nie . t sytuacja zmieniła się w innym szpitalu .
Ograniczenia finansowe odgrywają rolę w braku usług dostawcy. Zmniejszenie zwrotów z programów rządowych i płatników zewnętrznych powoduje, że wiele szpitali jest ekonomicznie zaporą, aby w pełni obsłużyć swoje urządzenia 24 godziny na dobę. (I to jeszcze zanim wzięto pod uwagę miliony dolarów z nieskompensowanej opieki zapewnianej przez szpitale). Ustanowienie dłuższych godzin dla opiekunów nie jest rozsądnym rozwiązaniem tego problemu, ponieważ lekarze, którzy pracują zbyt długo, stają się zmęczeni i robią więcej błędów. Kolejną poważną przeszkodą jest niedobór pielęgniarski. Bardziej doświadczone pielęgniarki w zrozumiały sposób wybierają pożądane dzienne zmiany. W rezultacie nocne i weekendowe zmiany są wypełnione większym odsetkiem personelu tymczasowego lub pielęgniarskiego, z których wielu ma mniej szkoleń i mniejszą znajomość szpitala.
Wprowadzono pewne niewielkie zmiany w celu rozwiązania problemu różnic w usługach szpitalnych między dniem i nocą
[podobne: usg genetyczne warszawa, ginekolog pruszków, dentysta warszawa mokotów ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta warszawa mokotów ginekolog pruszków usg genetyczne warszawa